Freeter – darbo eigos organizatorius

Freeter skydelis

Freeter yra organizatorius, dirbantiems su keletu projektų vienu metu. Kai projektuose tenka naudotis skirtingais įrankiais, atverti keletą projekto katalogų, keisti konfigūracijas pagal darbų eigą, Freeter gali būti geras pagalbininkas. Aš Freeter naudoju kaip darbalaukius skirtingiems procesams, daugiausiai su failų katalogų valdikliais.

Projektai ir skydeliai

Freeter darbai skirstomi į projektus. Kiekvienas projektas gali turėti keletą skydelių (darbalaukių) skirtingoms darbo eigos fazėms, pvz., darbo užduotims, brėžiniams, skaičiavimams ir ataskaitoms.

Greita navigacija

Freeter darbalaukiai aktyvuojami greitųjų klavišų kombinacijomis: Ctrl+Shift+F - Freeter langas, Ctrl+F1...F9 - keičiami aktyvūs projektai, Ctrl+1...9 - keičiami darbo eigos skydeliai.

Valdikliai

Kiekvieną skydelį galima greitai interaktyviai susikonfigūruoti pagal savo poreikius. Freeter valdikliai:
* Komandų paleidėjas
* Failų naršyklė
* Failų atvėrėjas
* Paveikslas
* Nuorodos atvėrėjas
* Tekstas
* To-Do sąrašas
* Interneto puslapis
Taip pat galima naudotis įdiegtu Pomodoro laikmačiu, pasidaryti dažniausiai naudojamų įrankių, komandų, nuorodų ar paieškos sąrašą. Feeter projektus ir skydelius galima sinchronizuoti tarp keleto kompiuterių, taip turint vienodą darbo aplinką. Nors valdikliai suteikia lankstumą, ne visais atvejais jų funkcionalumas yra pakankamas. Failų katalogo valdiklis neatstoja įprastinių failų menedžerių, tačiau juos galima paleisti iš katalogo valdiklio, kad iš kart atvertų reikiamą katalogą.

Multiplatforminis organizatorius

Freeter yra multiplatforminis organizatorius, veikiantis Windows, Linux ir macOS.

Atnaujinimai nutraukti

Freeter buvo perspetyvi programa, tačiau autorius Alex Kaul 2018-ųjų pradžioje perleido teises į programą ir nuo to laiko naujieji Freeter savininkai nieko neatnaujino, forumuose neatsako. Taigi, programa yra apleista ir nepalaikoma, tačiau ir esamas funkcionalumas yra pakankamas, kad būtų galima produktyviai naudotis šiuo darbų eigos organizatoriumi.

Draugiškas licencijavimas

Freeter galite naudotis visuose savo kompiuteriuose. Tai svarbu keletos platformų naudotojams.

Kaina

Freeter turi nemokamą versiją, kurioje galima susikurti 3 projektus su 5-iais skydeliais. Viso 15 darbo eigų - skaičius pakankamas, kad pakankamai produktyviai naudotis ir nemokama versija. Pro versija leidžia sukurti neribotą skaičių projektų, su neribotu skaičiumi skydelių. Pro kainuoja 33 Eur.

Keletas mano Freeter darbalaukių skirtingiems darbams organizuoti

STAAD darbalaukis
Inžinerinių skaičiavimų ataskaitos darbalaukis
FS programavimo darbalaukis
Freeter puslapyje pateikiami skydelių pavyzdžiai.

Freeter alternatyvos

Kadangi programa neplėtojama ir nepalaikoma, ieškojau galimų alternatyvų su panašiu funkcionalumu. Arčiausiai buvo SideSlide
SideSlide - nemokamas organizatorius, tačiau man netiko, nes turi tik vieną darbalaikį, kataloguose atvaizduojami ne visi failai ir veikia tik Windows OS.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *