TagSpaces – universalus failų organizatorius

TagSpaces

TagSpaces organizuoja failus žymių pagalba.

Žymės

Įdomioji TagSpaces dalis - nėra sukuriama jokia duombazė failų organizavimui, žymės paprasčiausiai įrašomos į failo pavadinimą. Man taip patiko šis būdas, kad pasiskolinau jį ir jau pora metų naudoju failų pavadinimams sukurti, kartu su žymėmis. Po to galima pagal žymes atlikti paiešką su TagSpaces arba kitu paieškos įrankiu.

Žymių formatas

Programos pavadinimas reiškia žymes, atskirtas tarpais. Žymės surašomos tarp laužtinių skliaustų, formatas:
Failo-pavadinimas[žymė1 žymė2 žymė3].plėtinys
Tokį formatą TagSpaces interpretuoja ir sukuria galimybę ieškoti failų pagal pasirinktas žymes, juos atverti, papildyti žymes ir pan. Žymes galima pridėti ir įprastai pervardinant failus su bet kuriuo kitu failų menedžeriu. Tokio žymėjimo apribojimas yra tik 256 simbolių failo ilgis.

Multiplatforminė programa

TagSpaces yra multiplatforminė failų organizavimo programa, veikianti Windows, Linux, macOS, Android ir iOS.

Licencijavimas

Community Edition yra nemokama ir man šio funkcionalumo visiškai pakanka. Pro versija siūlo nuolatines vaizdų miniatiūras, katalogų žymėjimą, vietovės žymėjimą ir kitą papildomą funkcionalumą. Pro versija kainuoja 39 Eur.

Kam naudoju TagSpaces

TagSpaces turi gerą PDF peržiūros funkcionalumą su paieška, todėl naudoju STR peržiūrai. Kai atsibodo dešifruoti STR kodus, susižymėjau failus man greičiau suprantamomis žymėmis ir dabar matau tokį vaizdą:
TagSpaces

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *