Proksi (proxy) objektai

Proksi (proxy) objektų redagavimas

Neretai gaunu klausimus apie objektus, kurių negalima kopijuoti tarp brėžinių, negalima redaguoti.

Kas yra proksi objektai?

Proksi objektai yra specialūs objektai, kurie sukūriami specializuotose programose ir suteikia vartotojams papildomą redagavimo ar informacijos priskyrimo ir saugojimo funkcionalumą. Atveriant brėžinį su programa, kuri sukūrė šiuos objektus, jie yra valdomi įprastiniu būdu. Tačiau, jeigu kompiuteryje tokios programos nėra, objektai pakeičiami į atvaizdus - proksi objektus.

Proksi objektų atvaizdavimas

Atveriant brėžinį kompiuteryje, kuriame nėra specializuotos programinės įrangos, įprastai yra parodomas pranešimas, su galimybe pasirinkti, kaip brėžinyje atvaizduoti proksi objektus. Galima jų nerodyti, atvaizduoti, ar rodyti tik apribojantį stačiakampį.
Proksi objektų atvaizdavimas

Proksi objektų redagavimas

Pasirinkus, kad proksi objektai būtų atvaizduojami brėžinyje, jie yra matomi, tačiau neredaguojami. Jų negalima pakeisti, negalima kopijuoti per iškarpinę. Bandant redaguoti, ekrane yra parodomas apie tai informuojantis pranešimas.
Proksi objektų redagavimas

Kaip proksi objektus paversti į redaguojamus?

Greičiausias būdas proksi objektus paversti į standartinius yra išsaugoti brėžinį R11/12 formatu. Galima pasinaudoti komanda SAVEASR12 arba komanda SAVEAS ir pasirinkti 11/12 .dwg formatą. Išsaugojus tenka brėžinį užverti ir vėl atverti. R11/12 formatas leidžia automatiškai pakeisti proksi objektus į polilinijas, blokus ir kitus standartinius objektus. Svarbu žinoti, kad išsaugojus R11/12 formatu, brėžinys vizualiai nepasikeičia, tačiau kai kurie vėlesnių versijų objektai, pavyzdžiui lentelės ir dinaminia blokai, taip pat yra pakeičiami. Visada rekomenduojama saugant brėžinį sernesne versija, išsaugoti jį kitu pavadinimu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *