BricsCAD v20 – jau greitai

Keletas naujienų iš ką tik pasibaigusios Bricsys 2019 konferencijos Stokholme, kurioje buvo pristatyta BricsCAD v20 versija.

Tamsi tema

BricsCAD v20 bus galima pasirinkti tamsią arba šviesią darbinę aplinką.

tamsi BricsCAD v20 tema

Greitaveika

Kaip visada, greitaveikai ir optimizavimui BricsCAD skiria ypatingą dėmesį. Programuotojų komandos vadovas Hans De Backer pademonstravo sklandų 500 tūkst. objektų parinkimą ir pernešimą bei atvaizdavimo stilių pakeitimą. Sunkaus įterpto į brėžinį 5km ilgio Tiff failo mastelio keitimas ir priartinimas be pastangų paliko labai gerą įspūdį.

Dinaminė UCS pagal 2d objektus

Esant nereguliariam planui, dažnai tenka brižyti objektus, pasuktus kampu. Dinaminė 2d UCS ženkliai supaprastina tokias situacijas.

Bendradarbiavimas projektuose

BricsCAD v20 turės integruotą bendradarbiavimo Bricsys 24/7 panelį. Svarbu pažymėti, kad startinis planas, su numatytuoju tapyklos dydžiu, bus suteiktas nemokamai visiems BricsCAD All-in palaikymo klientams. Projektų ir naudotojų skaičius nebus ribojamas, tad bendradarbiavimas tiesiogiai iš BricsCAD aplinkos taps dar paprastesnis.

BricsCAD BIM

Buvo pademonstruota BricsCAD BIM darbo eiga, naudojantis Bricsys 24/7 projektų valdymo platforma, kuriant keletą objektų vienų metu, sekant versijų pokyčius bei apjungiant juos į pagrindinį brėžinį. Naujo Grasshopper įskiepio pagalba buvo sukurta parametrinė laisvų formų stoginės geometrija. Xref būdu įterpti eskalatorių modeliai. Galiausiai buvo atlikta vizalizacija realiu laiku, su nauju Enscape įspiepiu BricsCAD aplinkai.

plaukianti stoginė

Propagavimas

Jungčių ir detalių propagavimo įrankis buvo įdiegtas dar v19 versijoje. V20 BIM propagavimo įrankis tampa parametriniu. Tai reiškia, kad panašumai bus randami ir esant skirtingiems BIM objektų storiams ar posvyrio kampams. Visa tai atrodo tikrai fantastiškai, kai pabandai suvokti, kokį milžinišką matematinį darbą reikia atlikti, kad įgyvendinti taip lengvai ir paprastai veikiančias funkcijas. Buvo pagalvota ir apie kartotinumą, bus galima kurti parametrinių detalių bibliotekas.

Copy Guided komanda

Labai efektyvi komanda objektų kopijavimui, kurią sunku aprašyti, bet būtinai reikia pamatyti ir pabandyti 🙂
Kopijuoja objektus ir pritaiko prie panašaus pobūdžio objektų. Pavyzdžiui, kopijuoja durų bloką ir įterpia jį į sieną, iškertant angą. Ir atvirkščiai - galima kopijuoti sieną ir taip panaikinti duris. Greita ir paprasta.

BricsCAD Mechanical

Grįžtant prie anksčiau sukurto BIM stoties modelio, Dmitrijus Ušakovas pademonstravo mechaninį eskalatoriaus modelį ir kinematinę analizę. V20 papildytas surinkimų išskaidymas 3-jų ašių kryptimis.

išskaidytas vaizdas

Christian Lecomte pademonstravo lakštinio metalo detalės ir jos išklotinės sukūrimą nuo nulio.

lakštinio metalo išklotinė

Apie naują BricsCAD Mechanical v20 funkcionalumą trumpai:

Nauji įrankiai civiliniam projektavimui

V20 turės naujus paviršių ir tūrių modeliavimo bei prjektavimo įrankius.

Taškų debesys ir virtualizavimas

Buvo pademonstruotas Knokke miestelio Belgijoje 1 TB duomenų failas iš apytikriai 25 000 000 000 taškų ir 0.5 TB dydžio katedros interjero taškų debesis. Pademonstruota technologija sklandžiai peržiūrai, leidžianti naudotis didžiuliais duomenų kiekiais ne tik kompiuteriais, bet ir Windows planšetėmis ir ateityje - išmaniaisiais telefonais. Dinaminis taškų dydžio keitimas, atsižvelgiant į atstumą iki taško, sukuria realesnius vaizdus.

taškų mastelis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *