BricsCAD Shape – ar gali nemokama DWG CAD programa pakeisti BIM žaidimo taisykles?

BricsCAD Shape – ar gali nemokama DWG CAD programa pakeisti BIM žaidimo taisykles?

Autorius Steve Johnson, originalus tekstas paskelbtas jo tinklaraštyje CAD NAUSEAM

Vienas iš didžiausių netikėtumų Bricsys 2017 konferencijoje Paryžiuje buvo BricsCAD Shape pristatymas. Dar neišleista programos versija publikai buvo pademonstruota gyvai ir labai efektingai. Kol aš rašiau Twitter žinutę, programos demonstratorius nesunkiai nuo nulio sukūrė architektūrinį pastato modelį. Šiuo metu programa jau yra išleista.

BricsCAD Shape - kas tai?

Shape yra 3D tiesioginio modeliavimo programa, lyg supaprastinta BricsCAD BIM versija. Tai lengva, greita ir stabili programa, dirbanti 2018 DWG formatu. Žinoma, pirmiausiai ji skirta architektūriniam - konstrukciniam projektavimui, tačiau ją lengvai galima pritaikyti ir kitose projektavimo srityse. Pavyzdžiui, galite Shape naudoti kaip nemokamą ir lengvą DWG failų peržiūros programą.

Kaip matote, Shape vartotojo aplinka yra labai paprasta. Beje, šis vyras ekranvaizdyje yra prancūzų architektas Žanas Novelis. Tai yra blokas, kurį galite paprasčiausiai ištrinti. Jeigu Shape atversite DWG failą iš kitų šaltinių, jo nepamatysite.

Pagrindinė vartotojo aplinkos kūrėjų mintis buvo tokia, kad didžiąją dalį darbo galėtumėte atlikti naudojantis tik 18-a mygtukų, esančių pagrindiniame meniu:

Dažniausiai naudojamiems veiksmams yra sukurti krentantys meniu su papildomu komandų rinkiniu. Jeigu norite matyti įprastą AutoCAD ir BricsCAD vartotojams komandinę eilutę, kuri pagal numatytąsias nuostatas yra išjungta, galite ją įjungti (Shift+F2) klavišų kombinacija. Tačiau pabandykite dirbti be jos ir pamatysite, kaip puikiai galima naudotis sumaniu Quad kursoriumi, perimtu iš BricsCAD ir kuris ženkliai taupys jūsų laiką bei sumažins atliekamų veiksmų skaičių.

Kaip įsigyti programą?

Paspauskite šią nuorodą, įveskite savo el. pašto adresą (ne, jis nebus naudojamas brukalų platinimui) ir parsisiųskite programą. Skirtingai nei Autodesk parsisiuntimuose, čia nenaudojamas įkyrus Akamai parsisiuntimų valdiklis, nėra daugiaetapio įdiegimo proceso ir milžiniškų failų. Yra tik įprastinis 212 MB dydžio MSI formato diegiklis. Man parsisiuntimo laikas per ADSL2 užtruko 2 min., 56s. Įdiegimo laikas, įskaitant interaktyvius vartotojo veiksmus, užtruko 36 s. Pirmasis paleidimas, įskaitant ir registraciją tinkle, teužtruko 15 s. Po to atsivėrė pradinis programos langas. Pirmojo brėžinio paleidimas užtruko dar 10 s.

Tokiu būdu, vos per 4-ias minutes, galite pradėti dirbti su Shape. Tai net greičiau, nei užtruks perskaityti šį tekstą.

Kaip Shape licencijuojama ir kiek tai kainuoja?

Jums yra suteikiama nuolatinė Licencija ir ji yra visiškai nemokama. Bricsys pareiškė, kad ši Licencija nemokama bus visada.

Kokia iš to nauda Bricsys?

Bricsys problema, su kuria susiduria daugelis nepatenkintų Autodesk klientų, nėra susijusi su programiniais produktais. Produktai geri. BricsCAD ženkliai lenkia AutoCAD pagal visą eilę svarbių parametrų (tuo pat metu atsilieka pagal ne tokius svarbius parametrus) ir kainuoja ne daugiau.
Ne, Bricsys problema yra rasti būdą, kaip įtikinti kuo daugiau žmonių pabandyti jų programinę įrangą. Shape yra bandymas tai padaryti. Tai lyg ledlaužis, kuris peržengia įprastinio 30-ies dienų nemokamos programinės įrangos ribas.

Kiekvienas, turintis el. pašto adresą, gali tapti programos savininku visiškai be jokių investicijų. Paprasta vartotojo aplinka ir daugybė mokomųjų filmukų leidžia iš karto pradėti dirbti. Jeigu ši programinė įranga sukels tam tikras bangas ir paskatins vartotojus atkreipti dėmesį į kitą Bricsys programinę įrangą, pusė darbo bus padaryta. Modeliai, sukurti su Shape, yra paruošti tolesniam darbui su pilno funkcionalumo mokama programine įranga BricsCAD BIM.

Tai nėra SketchUp

Shape turi paviršutinį panašumą su Trimble SketchUp programine įranga.

Tačiau yra ir labai reikšmingų skirtumų. SketchUp Free yra debesijos produktas, dirbantis interneto naršyklėje (mokama programos versija šiuo metu yra PC skirta programinė įranga).
Shape yra autonominis plėtinys, kuriam nėra reikalingas interneto ryšys. SketchUp naudoja savo failų formatus, kurių perdavimas į CAD ar BIM yra sudėtingas. Shape ne tik naudoja standartinį DWG failų formatą. Tai efektyvus ir tikslus CAD plėtinys. Tam, kad pratęstumėte darbą su modeliu, jums nereiks nieko perdaryti iš naujo. Modelį, kurį kuriate su Shape, galite tiesiogiai atverti su BricsCAD BIM, kur gali būti atliktas automatinis pastato elementų klasifikavimas.

BricsCAD Shape. Tai yra nemokama, tai yra paprasta, tai yra DWG, tai yra CAD, tai yra 3D ir tai yra kelias į BIM. Tai gali pakeisti žaidimo taisykles. Negaliu nuspėti, ar taip tikrai nutiks. Tačiau jeigu tai įvyks, tai bus dar vienas smūgis kompanijai Autodesk, šiuo metu susilaikančiai nuo savo produktų tobulinimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *